هزینه دریافت کد اقتصادی

هزینه دریافت کد اقتصادی

در مقاله گذشته در مورد روش دریافت سریع کد اقتصادی توضیح دادیم، حال در این مقاله میخواهیم در مورد هزینه دریافت کد اقتصادی صحبت کنیم و در مورد این مسئله به شما عزیزان آگاهی دهیم. پیش از آنکه در مورد هزینه دریافت کد اقتصادی توضیح دهیم به طور مختصر به آن میپردازیم.

زمانی که میخواهید کاری انجام دهید فارغ از آنکه در چه قالبی انجام شود شرایط و ضوابط خاص خود را دارد و بدون رعایت آن ها می توان شروع به کار کرد. اخذ کد اقتصادی برای اشخاص حقیقی و حقوقی یکی از این قوانین است که الزامی می باشد. کد اقتصادی، شناسه ای است که از سوی اداره مالیات به اشخاصی که در زمینه اقتصادی فعالیت مستمر دارند، اعطا می شود و دارای 12 رقم است. که برای اشخاص حکم کد ملی را دارد و به صورت انحصاری برای هر فرد است. همچنین تمامی اشخاص حقوقی پس از ثبت شرکت خود نیاز است کد اقتصادی دریافت کنید.

هزینه دریافت کد اقتصادی چقدر است؟

از آنجایی که پیش از اقدام جهت دریافت کد اقتصادی لازم است در مورد هزینه دریافت کد اقتصادی آگاهی داشته باشید می توانید با کارشناسان ثبت شرکت بینش تماس حاصل فرمایید تا شما عزیزان را راهنمایی کنند.

۴۶۰۴۲۴۸۳ – ۶۶۹۰۳۴۴۹ – ۲۲۸۷۶۷۰۸ – ۸۸۷۵۵۳۰۷

نحوه دریافت کد اقتصادی

جهت دریافت کد اقتصادی باید ۲ ماه بعد از ثبت شرکت و اخذ کارت بازرگانی به همراه معرفی‌نامه یا وکالتنامه به اداره‌ی دارایی محل فعالیت خود مراجعه و برای دریافت کد اقتصادی و تعیین حوزه‌ی مالیاتی اقدام کنید. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • دریافت و تکمیل دفترچه از خدمات اداره‌ی دارایی.
 • دریافت فرم‌های مربوطه و تکمیل آنها (واحد ثبت و شناسایی اداره‌ی دارایی).
 • کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه‌ی اعضای هیئت مدیره.
 • آگهی تأسیس شرکت و تغییرات ثبتی در دو نسخه.
 • کپی اساسنامه‌ی شرکت.
 • کپی اظهارنامه یا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت‌های غیر سهامی.
 • کپی آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن.
 • کپی پروانه‌ی بهره‌برداری یا مجوز تأسیس در صورت موجود بودن.
 • کپی سند مالکیت اقامتگاه قانونی شرکت که در آگهی تأسیس قید گردیده در صورت استیجاری بودن کپی قرارداد اجاره که به تأیید واحد مالیاتی محل وقوع ملک رسیده باشد.
 • نامه‌ی شروع یا عدم شروع به فعالیت و کپی آن بعد از ثبت دبیرخانه.
 • پرداخت مالیات حق تمبر به اداره‌ی دارایی.
 • سایر مدارک درخواستی.
مراحل ثبت نام کد اقتصادی

مراحل ثبت نام کد اقتصادی

ثبت نام کد اقتصادی را می توان از طریق سایت سازمان امور مالیاتی به نشانی www.tax.gov.ir به صورت اینترنتی انجام داد. در ادامه می توانید مراحل ثبت نام کد اقتصادی را با جزییات کامل ملاحظه نمایید.

۱پیش ثبت نام کد اقتصادی

برای دریافت شماره اقتصادی باید ابتدا مرحله پیش ثبت نام کد اقتصادی را انجام داد. این مرحله شامل وارد نمودن اطلاعات اولیه از متقاضیان دریافت شناسه اقتصادی است.

سپس باید شماره تلفن همراه تایید شده و تاییدیه پستی مرتبط با کد پستی محل فعالیت در سیستم بارگزاری شود . بعد از تکمیل اطلاعات درخواستی و فشردن کلید تایید نهایی وارد مرحله بعدی خواهید شد .

پس از اتمام این مرحله به مدت یک هفته فرصت دارید تا اطلاعات خود را تایید نمایید. لازم به ذکر است که در صورت عدم تایید اطلاعات در بازه زمانی یادشده پرونده شما به صورت خودکار از سیستم حذف می گردد.

نکته : چنانچه نقصی در پرونده و مدارک شما وجود داشته باشد همچنان باید اظهارنامه خود را ارائه نمایید. توجه داشته باشید که عدم نقص در مدارک مانع از ارائه به موقع اظهارنامه نخواهد بود.

۲صحت سنجی اطلاعات

در این مرحله اطلاعات شما با استعلام گرفتن از منابع مختلف سازمانی بررسی شده و در صورت وجود مغایرت و تناقض، موضوع از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می گردد.

دریافت این پیامک نشاندهنده این است که شما باید دوباره وارد مرحله پیش ثبت نام شده و مرحله 1 را تکرار کنید.

۳- تولید و ارسال اطلاعات کاربری

پس از انجام صحت سنجی اطلاعات و تایید کامل اطلاعات شما، نام کاربری و کلمه عبور اختصاصی شما ایجاد می شود و از طریق پیامک برایتان ارسال خواهد شد.

واضح است این اطلاعات محرمانه بوده و مسئولیت هرگونه سوء استفاده از آن بر عهده شما خواهد بود.

۴- ثبت نام الکترونیک

پس از دریافت اطلاعات کاربری بایستی وارد سامانه ثبت نام شوید. پس از ورود باید در فرم های موجود در سامانه، اطلاعات تکمیلی بنگاه اقتصادی خود را تکمیل نمایید.

همچنین در این مرحله قادرید اطلاعات پایه که در مرحله پیش ثبت نام وارد سامانه کرده اید را ویرایش کنید. در پایان پس از تکمیل تمام اطلاعات بر روی دکمه ” تایید نهایی ” کلیک نمایید.

۵- اعتبارسنجی ستادی و میدانی اطلاعات و رسیدن به مرحله نهایی ۴۵

در این مرحله کلیه اطلاعات متقاضی در مرحله ثبت نام کد اقتصادی در واحدهای ستادی و واحدهای میدانی و همچنین پرونده فیزیکی مالیاتی شما در حوزه بررسی شده و در صورت وجود مغایرت پیامکی برای اصلاح آنها ارسال خواهد شد.

در نهایت اگر اطلاعات شما مورد تایید سازمان امور مالیاتی قرار گیرد ، به مرحله نهایی ۴۵ خواهید رسید. به این ترتیب می توانید با داشتن شناسه اقتصادی ، اظهارنامه و سایر خدمات سازمان را به صورت الکترونیکی انجام دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *