هزینه ثبت شرکت سهامی عام

هزینه ثبت شرکت سهامی عام در سال 1400

شرکت سهامی عام به شرکت هایی گفته می شود که سرمایه شان از طریق فروش سهام به مردم تامین می شود. تقسیم بندی سهام به این صورت است که درصدی از آن در دست مردم و درصدی در دست مسئولین شرکت هست. در این مقاله از ثبت بینش قصد داریم تا به هزینه ثبت شرکت سهامی عام بپردازیم. با ما همراه باشید تا پاسخ سوالاتتان در این زمینه را دریافت کنید.

هدف از ثبت شرکت سهامی عام

هدف از ثبت شرکت سهامی عام جمع کردن سرمایه های کوچک سهامداران برای انجام یک فعالیت اقتصادی بسیار گسترده است. خرید سهام شرکت های سهامی عام از طریق بورس اوراق بهادر انجام می گیرد. اتفاقی که در تامین سرمایه شرکت های سهامی عام می افتد این است که موسسان  بخشی از سرمایه شرکت خود را از فروش عمومی سهم به مردم تامین نمایند و مالکیت خود را به دیگران منتقل می‌کنند.

نکته: حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت سهامی عام نیز مبلغ پنج میلیون ریال است که ۳۵% آن باید به صورت نقدی تامین شود.

اختصاص سهام به سهامداران شرکت های سهامی عام به صورت اسمی انجام می شود. به این صورت که سهامداری که 5 میلیون تومان سرمایه گذاری می کند، دارای پنج سهم و فردی که 20 میلیون تومان سرمایه گذاری کرده است، 20 سهم از شرکت دارد.

ثبت شرکت سهامی عام چه هزینه هایی را شامل میشود؟

زمانی که بعنوان یک شخص حقوقی تصمیم به ثبت شرکت سهامی عام میگیرید، باید هزینه های زیر را بپردازید:

پس از استعلام ثبت شرکت و تاییدیه مدارک در سامانه ثبت می شود و باید مبلغی معادل 15 هزار تومان برای تنظیم اساسنامه، اظهارنامه و اوراق بپردازید.

هزینه حق الدرج آگهی رسمی و روزنامه کثیرالانتشار از دیگر مواروی است که برای ثبت شرکت سهانی عام باید پرداخت شود. هزینه پرداختی برای روزنامه‌ها براساس صورتجلسه و میزان متنی که در روزنامه‌ها وجود دارد تعیین می شود. پس از گذشت 30 روز از ثبت شرکت و خلاصه شرکت نامه و ضمایم آن از طریق اداره ثبت شرکت‌ها در روزنامه رسمی کشور منتشر می‌گردد، هزینه حق الدرج 14 هزار تومان و هزینه درج آگهی در روزنامه از 155 تا 300 هزار تومان بسته به شرایط مختلف، متفاوت است.

پس از اتمام مراحل لازم برای ثبت شرکت سهامی عام، باید برخی مدارک به صورت پستی ارسال شوند، تعداد برگه‌ها و وزن برگه هایی که ارسال می کنید تعیین کننده هزینه ارسال است که حدودا 30 هزار تومان هزینه دارد.

یک ماه پس از درج آگهی در روزنامه رسمی، یاید هزینه مربوط به پلمپ دفاتر تجاری انجام شود و مبلغی که بایستی برای روزنامه و اداره دارایی پرداخت شود. این هزینه با توجه به تعداد برگه های پلمپ شده معمولا بین 50 تا 100 برگه هستند محاسبه می شود. هزینه پرداختی برای پلمپ دفاتر نیز بین 15 تا 30 تومان است.

امیدواریم که توضیحات این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. جهت آگاهی از جدیدترین رج ثبت شرکت سهامی عام در سال 1400 با همکاران ما در ثبت بینش در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند و در کمترین زمان و با کمترین قیمت ثبت شرکتتان را انجام دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *