گرفتن کارت بازرگانی

گرفتن کارت بازرگانی چقدر طول میکشد؟

از تشکیل پرونده در اداره مالیات تا گرفتن کارت بازرگانی چقدر طول میکشد؟ چه پروسه ای باید طی شود؟ متوسط زمانی که باید تا رسیدن کارت بازرگانی در نظر بگیریم چقدر است؟ اینها سوالاتی هستند که برای شما و بسیاری دیگر از افرادی که نسبت به دریافت این کارت اقدام می کنند بوجود می آید. در ادامه این مطلب شما را راهنمایی خواهیم کرد تا بتوانید با داشتن اطلاعات کافی نسبت به طی کردن مراحل اداری و ثبت مدارکتان اقدام کنید.

برای دریافت کارت بازرگانی چه مراحلی را باید طی کنیم؟

اگر که برای نخستین بارنسبت به دریافت کارت بازرگانی دارید، باید مدارکی از قبیل: شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل، آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی، پلمپ دفاتر و مفاصا حساب دارایی، اظهارنامه ثبت نام در یکی از دفاتر بازرگانی، سند یا اجاره نامه محل شرکت و … را فراهم کنید. در میان این مدارک، اخذ مفاصا حساب دارایی برای شما نسبتا به بقیه زمانبرتر خواهد بود. زیرا زمانی که میخواهید برای اولین بار برای گرفتن کارت بازرگانی اقدام کنید، ابتدا باید نسبت به تشکیل پرونده الکترونیکی در اداره مالیات اقدام کرده و سپس مفاصا حساب خود را دریافت کنید. پروسه تشکیل پرونده تا اخذ مفاصا بین یک هفته تا 10 روز زمان نیاز دارد.

در مرحله بعد باید گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کنید. اخذ این مورد زمانی بین 3 روز تا یک هفته را نیاز دارد.

پس از دریافت گواهی عدم سوء پیشینه باید نسبت به پلمپ دفاتر اقدام کنید. این پروسه نیز ممکن است بین یک هفته الی 10 روز زمان ببرد. زیرا باید به مناطق حوزه های پستی مراجعه کنید و تقاضای پلمپ دفاتر را ارائه کنید. پس از دریافت دفاتر از اداره پست، باید ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها، اظهارنامه ثبت و گواهی پلمپ دفاتر خود را اخذ کنید. طی کردن این مراحل نیز به 10 روز زمان نیاز دارد.

تمدید کارت بازرگانی

صدور کارت بازرگانی چقدر زمان لازم دارد؟

طبق توضیحاتی که برای طی کردن مراحل به آنها اشاره کردیم، زمانی که از اقدام تا دریافت کارت بازرگانی برای بار اول باید طی شود، حدود 30 تا 40 روز است.البته باید توجه داشته باشید که اگر نسبت به تمدید کارت بازرگانی اقدام می کنید قطعا فرایند تمدید در زمان بسیار کوتاهتری صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: دریافت کارت بازرگانی برای خانواده شهدا

تمدید کارت بازرگانی چقدر زمان میبرد؟

طبق گواهی موضوع ماده 186، برای صدور یا تجدید یا تمدید کارت بازرگانی و پروانه کسب، باید از اداره امور مالیاتی یک گواهی مبنی بر پرداخت بدهی مالیاتی تان داشته باشید. اخذ این گواهی بین 3 روز تا یک هفته زمان می برد. در کنار آن، اخذ مفاصا حساب و گواهی پرداخت بیمه از سازمان تامین اجتماعی معمولاً پروسه ای طولانی و نیازمند به مراجعه چند باره به شعب سازمان است.  زمانی که دو مدرک ذکر شده را دریافت کردید، ظرف مدت 48 ساعت کارت بازرگانی جدید شما صادر و یا کارت قدیمی تمدید خواهد شد.

صدور مجدد و تمدید کارت بازرگانی بین 10 روز تا یک ماه زمان میبرد.

برای صدور یا تمدید بیزینس کارت به کجا مراجعه کنیم؟

صدور و تمدید کارت بازرگانی در اتاق های بازرگانی و توسط کارشناسان اتاق بازرگانی انجام می گیرد. آنها مدارک متقاضی را دریافت می کنند و پس از بررسی جهت تایید نهایی به سازمان صمت ارسال می کنند. زمانی که برای انجام این پروسه باید طی شود، منوط به کامل بودن یا عدم تکمیل مدارک شماست.

گسترش سامانه های آنلاین و انجام سریع استعلامات مورد نیاز شرایطی را راهم آورده است که اگر مدارک شما کامل باشد، صدور کارت بازرگانی حتی در چند ساعت هم دور از ذهن نیست. به این صورت که اگر ابتدای یک روز کاری جهت صدور یا تمدید کارت بازرگانی خود اقدام کنید، می توانید در آخر وقت اداری همان روز کارت جدید خود را دریافت نمایید.

تماس با ما

همکاران ما در ثبت بینش پاسخگوی سوالات ثبتی شما عزیزان هستند. در صورتی که قصد دارید کارشناسان ما نسبت به کارت بازرگانی شما اقدام کنند، با شماره های زیر تماس بگیرید.

۴۶۰۴۲۴۸۳ – ۴۴۳۷۸۰۲۱-۶۶۲۰۹۶۱۵
– ۶۶۹۰۳۴۴۹-۳۳۰۹۶۴۵۷- ۲۲۸۴۰۲۳۱
۲۲۸۷۶۷۰۸- ۸۸۱۷۷۷۲۹ – ۸۸۷۵۵۳۰۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *