ثبت برند فروشگاه

ثبت برند فروشگاهی

فروشگاه ها جزو مراکزی هستند که عموم مردم برای تامین مایحتاج روزمره خود به آنها مراجعه می کنند. در صورتی که توانایی راه اندازی و افتتاح مراکز فروشگاهی را دارید، می توانید در این زمینه سرمایه گذاری کنید. ثبت برند فروشگاهی یکی از خدماتی است که ما در ثبت بینش برای افرادی که قصد ثبت فروشگاه خود را دارند انجام می دهیم.

بیشتر بخوانید: ثبت برند چیست؟

بهتر است بدانید که در صورتی که فروشگاه های زنجیره ای شما با مدیریت و برنامه ریزی مناسب و دقیق فعالیت کند، می تواند با تهیه اقلام مورد نیاز مردم و جلب رضایت مشتریانش، اعتبار بالایی در این زمینه پیدا کنند. همانطور که دیده می شود فروشگاه های زنجیره در سطح شهر و یا کشور به طور گسترده پراکنده شده اند و با عنوان تجاری یکسانی به فعالیت می پردازند.

در صورتی که بعنوان یکی سمهامدار و مدیریت فروشگاه زنجیره ای بتوانید خدمات توزیعی مناسبی را ارائه دهید، می توانید یکی از برندهای معتبر در این زمینه باشید و حتی فروشگاه های خود را به خارج از مرزهای ایران نیز گسترش دهید. همانگونه که فروشگاه های بزرگ وال مارت در سال ۲۰۰۴ بزرگ ترین و سرمایه دارترین فروشگاه زنجیره ای در جهان شناخته شد.

 

چرا باید نام تجاری (برند) را ثبت کنیم؟

اینکه شما بدون ثبت کردن نام تجاری مشغول فعالیت باشید مانعی ندارد. اما امکان اینکه افراد سودجو به صورت عمدی از نام برند شما کپی برداری کنند و از منافعی که رقبایشان کسب کرده اند سوء استفاده کنند بسیار بالاست. فروشگاه ها به عنوان واحد های صنفی شناخته می شود که طبق اتحادیه و قوانین ثبت نام های مشابه هم و تکراری غیر مجاز است.

 

تاسیس فروشگاه چه مزیتی بر مغازه دارد؟

1- معمولا فروشگاه ها و هایپر مارکت ها هزینه های ثابتی برای محصولات در نظر می گیرند و مانند مغازه و مراکز کوچک هزینه ها را افزایش نمی دهند.

2- فروشگاه برای جذب مشتری تخفیف هایی را وضع می کند تا فروش بیشتر، مبلغ تخفیف را جبران کند.

3- از آنجایی که فروشگاه ها حجم فروشی بالایی دارند می توانند از بانک ها و موسسات وام دریافت کنند و کمک هزینه هایی برای گسترش شرکت و فروشگاه خود را تامین کنند.

4- فروشگاه ها می توانند با توجه به برندشان و شعبه های مختلفی که راه اندازی می کنند، اعتبار خود را افزایش دهند و در تمام نقاط یک شهر حضور داشته باشند.

5- وجود برندبرای تاسیس شعبه های فروشگاه که لازمه خدمات زنجیره ای است الزامی می باشد، زیرا بدون داشتن برند حق تاسیس شعبه به کسب و کار داده نمی شود بنابراین بعد از تاسیس فروشگاه باید نسبت به ثبت برند اقدام کنید.

 

مهمترین فروشگاه های زنجیره ای که در ایرانفعالیت پر فروش دارند و از برندهای معتبر بشمار می آیند:
  • فروشگاه های بزرگ رفاه
  • فروشگاها زنجیره ای هایپرمی
  • فروشگاه های افق کوروش
  • فروشکاه های شهروند
  • فروشگاه های جانبو

 

علاوه بر فروشگاه های داخل کشور، شما می توانید با تاسیس فروشگاه های بین المللی نظیر فروشگاهای دی تو دیدر شهر پر گردشگر دوبی فعالیت گشترده تر و پر سود تری داشته باشید. با ثبت برند و نام تجاری برای فروشگاهتان می توانید به تاسیس این فروشگاه در کشورهای اطراف و حوزه های گردشگری بپردازید تا از این طریق برندتان بین المللی شود.

برند و نام فروشگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای کسب و کارتان اعتبار و ارزش زیادی را ایجاد می کند؛ پس اولین اقدامی که باید انجام دهید محافظت از اعتبار و سرمایه اصلی تان یعنی نام تجاریتان است. زمانی که نام تجاری معتبر داشته باشید می توانید در هر زمان که بخواهید نام تجاریتان را بفروشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *