اخذ جواز تاسیس

اخذ جواز تاسیس در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان ثبت بینش با مناسبترین قیمت امکان پذیر میباشد. اگر میخواهید برای اخذ تاسیس اقدام نمایید توصیه می کنیم ابتدا این مقاله را مطالعه کنید و در صورت نیاز از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

۴۶۰۴۲۴۸۳ – ۳۳۰۹۶۴۵۷ – ۲۲۸۴۰۲۳۱ – ۸۸۷۵۵۳۰۷

جواز تاسیس چیست؟

جواز تاسیس به مجوزی گفته میشود که افراد اعم از حقوقی یا حقیقی برای انجام فعالیت تولیدی – اقتصادی آن را دریافت می کنند توجه داشته باشید موضوعی که برای آن میخواهید جواز تاسیس بگیرید باید با موضوع شرکت مرتبط باشد. تمامی شرکتها در قالب حقیقی و حقوقی می توانند این جواز را دریافت کنند اما به شرطی که آن شرکت یک واحد تولیدی مانند کارخانه داشته باشد.

جواز تاسیس برای مدت یکسال از تاریخ صدور اعتبار دارند و بعد از گذشت یکسال با توجه به میزان پیشرفت قابل تمدید بوده و در صورت عدم اقدام از سوی متقاضی، جواز خود به خود از اعتبار خارج می گردد و باطل می شود. لازم است بدانید که پس از اخذ جواز تاسیس امکان این را دارید که مالکیت آن را به غیر انتقال دهید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ جواز به صورت شخصیت حقیقی

-کپی مدارک هویتی شامل کپی شناسنامه و کارت ملی
-کارت پایان خدمت(ویژه ی آقایان)
-آدرس و کد پستی و شماره های تماس محل اقامت دائمی
-لیست کالاهای درخواستی جهت تولید

مدارک مورد نیاز جهت اخذ جواز به صورت شخصیت حقوقی

-کپی شناسنامه مدیر عامل به همراه کارت ملی
-کارت پایان خدمت مدیر عامل
-آگهی تاسیس و آخرین آگهی تغییرات شرکت به همراه آدرس و شماره های تماس محل اقامت دائمی
-لیست کالاهای درخواستی جهت تولید
-لیست شهرک های صنعتی
-کلمه”تولید” در موضوع فعالیت شرکت

شرایط لازم جهت اخذ جواز تاسیس

به طور کلی اخذ مجوز دارای مراحلی نظیر ارائه گواهی سوء سابقه و عدم اعتیاد،اخذ مجوز از شهرداری و وزارت دارایی و تایید صلاحیت شخصی و مکانی از سوی اداره نظارت بر اماکن عمومی می باشد.
شرایط عمومی متقاضیان جواز تاسیس
-تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
-حداقل سن 18 سال تمام
-دارا بودن برگه پایان خدمت یا معافیت(ویژه ی آقایان)
جواز تاسیس به دو صورت حقوقی و یا حقیقی صادر می شود.

نکاتی در مورد دریافت اخذ جواز تاسیس

برای تاسیس واحد صنعتی جواز تاسیس نیاز به پرداخت یک میلیون و نیم می باشد. به طور متوسط مدت زمان اخذ جواز تاسیس به مدت 14 روز یا 2 هفته می باشد.
جواز حقیقی و حقوقی مشابه هستند و تفاوتی در آن ها مشابه نمی شود،اما اگر قرار باشد وام بالای یک میلیارد تومان برای صنعت مورد نظر اخذ شود بهتر است که حقوقی باشد. پس از اخذ جواز تاسیس،متقاضی می تواند معرفی نامه زمین برای شهرک صنعتی و هم چنین از موسسه مذکور دریافت کند.چنانچه متقاضی تمایل داشته باشد،این موسسه می تواند در خصوص دریافت وام از بانک ها به منظور تولید نیز خدمات ارایه دهد.برای دریافت وام باید یک جلد طرح توجیهی که رقم هزینه های کامل در آن قید شده باشد به همراه داشت.
– بعد از صدور جواز تاسیس می توان نسبت به اخذ پروانه بهره برداری اقدام کرد یعنی قبل از صدور پروانه باید جواز تاسیس گرفته شود.
– جواز تاسیس به درخواست شخص و یا با منقضی شدن مدت زمان قانونی جواز، ابطال و از درجه اعتبار ساقط می گردد.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

مشاوره رایگان